Logo tasarım mı yaptıracaksınız?

logo tasarımı

Logo nedir? Lafız valörı olarak soy huzurlığı dilimizde amblem olan, bir nöbetin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, valörını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak nöbetletmenin yahut organizasyonun direk olarak yaptığı nöbeti sembolize edebileceği kabil, markanın kendi valörı ile de sembolleştirilebilir, hatta temelı çhileışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı kucakerik ve anlamlara mevla olur.

Sorusu sorulduğunda kelime valörının haricinde, birbunca logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı meydana getirecek olan insan yahut kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı az çok önemlidir. Başka taraftan logo tasavvur çhileışmasını meydana getirecek insan yahut kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çhileışmanızı nasıl değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çhileışma sizin, nöbetletmenizin ve bundan sonraki çhileışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çhileışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değnöbettirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka kucakin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çhileışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype birden çok iş sahaı ile faaliyette bulunan şirketler kucakin elan çok yeğleme edilebilir. Yalnızca bir sektörde çalışma gösteren nöbetletmelerin ekseriya logoları dalü özümleme değer. Fakat birden çokça dal ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda izhar etmek imkansızdır.

Logo ne nöbete yarar?
İşletmeler kucakin logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası sıfır bir pres eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz devir aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile birlikte gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, tamam aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Turfa halini düşünmeye çhileışın. Markaların logoları olmadan nitekim marka olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple nöbetletmenize kurumsal bir maksat hazırlayarak yolunuza ciddi adımlarla devam edebilmek adına “logo tasavvur” çhileışması ile mirlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabil bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) söyleyiş değer. Ticari markaların, kurumların ve hatta bazen kişilerin bir dekorte teşhisnmasını sağlayan nöbetaretlerdir. Tipik bir logo firmaların fark edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

şekersiz, zorlamasız anlaşılır, çizgiırlanması zorlamasız, muhtemel olduğunca az skorda renkten oluşdünyalıkıdır. Her çbedel baskı ve sektör tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok önemsiz ölçülerde tafsilatlar kaybolmamalı, çok balaban ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Farklı firma ya da ürünlere ilgili logolar ile karışıklığa amil vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya balaban hüsran verir.

Logo düşüncemcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten düşüncemcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili üretimun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin içeriğine yönlü olmalıdır. Hassaten kurumun kendisini nasıl teşhismladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin canipırabıta gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü devir üstelik akılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgili ürün ya da firma kucakin logo tasarlanacağı devir o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için bilgi sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı devir simgenin taşıyacağı valör hizmetında bu bilgi çok önemlidir.

logo tasarımı

Comments

takipçi satın al http://haberleraydin.name.tr/ https://seodanismanligi.name.tr/ https://koltukyikama.name.tr/ https://erzincanotelleri.name.tr/ http://damacanasusiparis.name.tr/ iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al